יום שני, 31 בדצמבר 2012

איך שיר נולד?

אז איך שיר נולד (דאבל קליק. ברור שיש שם שיר!) כולנו יודעים... אבל איך נולד בית? איך הופכים ארבעה קירות, דירה, לבית? איך הופכים בית שכבר חיינו בו כך וכך שנים, למשהו מעודכן יותר, מתאים יותר לצרכינו? מאיפה מתחילים? ואיך זה עובד בעצם הום סטיילינג?

כשאומרים הום סטיילינג, הלבשת בתים, הכוונה בעיקר לעיצוב וסגנון החללים הפנימיים של הבית וסביבת המגורים (או העבודה). כשנכנסים לבית חדש, או כשרוצים לרענן את הבית שאנו גרים בו מזה שנים, לעצב מחדש, לרכוש ריהוט עדכני יותר, אבל בתהליך קצר, מקצועי, וקולע למטרה  - שירות הום סטיילינג זה בדיוק הדבר שאתם מחפשים. הום סטיילינג זו היכולת לספר סיפור חיים, לרגש בעזרת צירופים ושילובים נכונים של צבע, טקסטיל, טקסטורות, אוספים וחפצים; זו הדרך לשיפור איכות החיים על ידי יצירת סביבת חיים נעימה, חמה והרמונית שתייצג נאמנה את האנשים החיים בה. הום סטיילינג מדבר בשפה ברורה ומדויקת של יופי, הרמוניה ואסתטיקה. זה בעצם כלי ביטוי ל"נשמה" של הבית...

את התהליך אני מתחילה בפגישת יעוץ ראשונה שאורכה כשעתיים. אני רואה חשיבות רבה לפגישה הראשונה,שכן בה אנו מתכווננים למטרה עצמה. חשוב לי להגיע אליכם הביתה כדי לספוג כבר מההתחלה את האווירה ואת הבית בו אתם גרים. להכיר אתכם במקום בו אתם חיים ומתנהלים. בפגישה הזו חשוב שתספרו לי את החלום שלכם לגבי הבית, מהו בית החלומות שלכם. התנאי אחד הוא: מותר ורצוי לחלום הכי גבוה, הכי רחוק, הכי מדויק. אנו נעבור בפגישה על הדרישות הקיומיות הפונקציונליות של החדרים הנדרשים, נדבר גם על תקציב מובנה וריאלי לפרויקט, אבל לרגע אחד לא נשכח את החלום וננסה למצוא את הדרך לשלב בין פונקציואנליות ליופי. אנו נדבר על תחושות, על צבעים וטקסטורות, על מה מדבר אליכם ומה לא. כשאני נכנסת לבית אני מבקשת לראות אוספים, ולא נבהלת משום ואזה וורשאית (לכל היותר אני מזיזה אותה...) ומנסה לעמוד בעיקר על רגישויות, כמו מה חייב להישאר, מה יכול ללכת, מה יכול לעבור שיפוץ...משתדלת לספוג כמו נייר לקמוס בדיוק מירבי, תחושות. מראות. וכל הדברים שלא נאמרים במלים... מהות הפגישה הזו היא בעצם ההקשבה.

אני אשאל אתכם שאלות על תחביבים, על כמה פעמים אתם מארחים בבית, מה מספר הדיירים בבית, מה חשוב לכם והוא בבחינת יהרג ובל יעבור...הרבה שאלות. גם מסקרנות אבל בעיקר כדי לדייק ברזולוציות.  אנו נדבר גם על סגנונות עיצוב, מן הסתם. חשוב לי להבין איך אתם רואים את בית החלומות שלכם, מה הסגנון האהוב עליכם, ואם יש כזה. אני אנסה לכוון, לחדד, להוביל באמצעות השאלות למקומות מדויקים ולכאלו שידברו את השפה שלכם, את הערכים שלכם ויספרו את הסיפור שלכם. לאחר שהוגדר חלל העבודה הנדרש ונערכו מדידות, נרשמו כל הדרישות וכתבי הכמויות, מתחיל למעשה השלב הבא שהוא שלב החשיבה והתכנון שלי.


בשלב הזה אני מנסה להכיל את כל הדרישות שהועלו לכדי תכנית עבודה מאורגנת ומפורטת וכן הקונספט העיצובי לפרויקט, עורכת סיורים מקדימים ומבררת מועדי אספקה וכו'. את הצעת הקונספט אני מתאמת עמכם ומגישה אותה כמספר ימים לאחר מועד הפגישה הראשונה. התכנית כוללת סקיצות, תמונות או לוח השראה לצבעים ולסגנון הנבחר. בתכנית העבודה מפורטת ההצעה וההמלצות שלי לעצוב והלבשת הבית, לוחות זמנים משוערים וכמובן הצעת מחיר מפורטת בהתאם לגודל הפרויקט ותנאי תשלום. מרגע שניתנה הסכמה לקונספט העיצובי ולתכנית העבודה - אנו למעשה יוצאים לדרך!

השלב השלישי הוא שלב הרכישות. אני משתדלת לרכז 3 ימי סיור באולמות תצוגה ואצל ספקים. כמובן שימי הסיור משתנים בהתאם להיקף הפרויקט והעבודה: יש פרויקטים ששני ימי סיור הם בבחינת די והותר, ויש כאלו שדרוש להם יותר זמן. ימי הסיור מוגדרים היטב בתכנית העבודה. בימים אלו אתם מתלויים אליי לימי סיור מרוכזים בחנויות, אולמות תצוגה, גלריות, שווקי פשפשים...אלה ימים חווייתיים שאני מאוד אוהבת. אני נהנית לראות בעיקר את התהליך שעוברים הלקוחות שלי במהלך אותם ימים: איך הבחירות שלהם הופכות להיות מדויקות יותר, איך מיום שבעבר נחשב  למטלה הופך היום להיות חוויתי ומלא הנאה לשני הצדדים, ההנאה הבאה עם גילוי מקומות חדשים, הפתעות לצד הדרך...

אני אוהבת לשלב ישן וגם חדש. בעיני זה נותן המון אופי לבית (אבל זה כבר סיפור לפוסט אחר בהמשך...). אלו ימים מלאי גילויים חדשים, ריגושים, צבע, למידה הדדית, ימים שבהם בית החלומות שלכם עובר משלב החלום, לשלב המימוש...והוא כאן. ממש כאן, בהישג יד!
לקראת סיום שלב הרכישות נכנסים בעלי המקצוע לבית: צבעים, מדביקי טפטים, שיפוצניק אם צריך, חשמלאי, מתקיני הווילונות. מול עיניכם הבית משתנה. כל זה בזמן קצר יחסית, תוך עמידה בתקציב שבנינו מראש.

השלב הרביעי והאחרון הוא בעצם שזירת כל החוטים לכדי מארג אחד מושלם. יום ההקמה. הקירות כבר נצבעו, הטפטים הודבקו, גופי התאורה כבר מככבים בבית... הפרויקט מסתיים בהעמדת החדר או הבית על תלו. הרהיטים ממוקמים במקום המיועד להם, הכריות מותפחות, שטיחים נפרשים, כל האלמנטים הדקורטיביים מונחים במקומם, תמונות נתלות, וויש אחרון של איבוק השולחן, וזהו. הבית שלכם. אפשר להרתיח מים בקומקום ולהכין קפה. האורחים כבר בדלת...
כל זאת בפרק זמן קצר של מספר שבועות בלבד. כל מה שרציתם ותכננתם ודחיתם על הסף כי לא היה זמן, כי כל פעם שנכנסתם לבחור ספה התווכחתם עם בן או בת הזוג האם עדיף בז' או אוף וויט ומה ההבדל ביניהם בכלל (ואיך זה עובד עם אקונומיקה...), כי כשכבר בחרתם ספה לא בדיוק הלך לכם להתאים לה שולחן או תמונה או שרפרף או, כי איך בוחרים צבע לקיר... ולמי יש ראש לזה בעצם??

אז זהו. שלי יש. וזה מה שאני עושה. הכי טוב שאני יודעת ויכולה. עם המון תשוקה ואהבה וסקרנות תמידית למקצוע. בתהליך מקצועי ומדוד. כי אני יודעת בדיוק איפה הואזה צריכה לעמוד. אני הזזתי אותה קודם. כי אם יש לי קראש על רהיט מסוים אני לוקחת כיסא ויושבת מולו חצי שעה מבלי יכולת לדבר, רק כדי להכיל אותו. ברצינות. יש עדים לכך. כי גם אני חולמת, ויודעת תוך כדי החלום איך הכל ישתלב לכדי מארג אחד. כי יש המון סיפוק ושמחת חיים לאורך כל התהליך. כי יש לי שמחה גדולה לראות את הזיץ בעיניים שלכם כשאתם רואים את הבית בסוף התהליך. כי תוך חודש וקצת אני יכולה להוביל אתכם אל תוך בית החלומות שלכם, תוך עמידה בתקציב ובלי להתכסח עם בן/בת הזוג בדרך...

רוצים בית יפה, מעוצב ומסוגנן? זה בהישג יד. תתקשרו: 050-3355245. אני אשמח לפגוש אתכם ולצאת אתכם לדרך!
תרתיחו מים לקפה, אני בדרך...

שלכם,
מירב

2 comments:

nirit אמר/ה...

פוסט מעולה עם המון מידע חשוב. תודה :-)

עירית אמר/ה...

כתבת יפה מאוד. הצלחת לתרגם פנטזיה רצויה לתהליך מובנה. לא פשוט. כל הכבוד!