יום שבת, 12 באפריל 2014

אז איך נראה הבית שלך?...

תמיד בכל פרויקט חדש שלי של עיצוב והלבשת בית, מגיע שלב השיחות היותר אישיות. כמעט תמיד אני נשאלת: "אז איך נראה הבית שלך?".. זה בהחלט מסקרן לדעת איך נראה הבית של זו שמלבישה את הבית שלכם ומזיזה לכם את הואזות מצד לצד ומעבירה אתכם תהליך של שינוי, בפרק זמן שיכול בהחלט להיחשב כ"קיצור תולדות הזמן"...

שינויים. לא תמיד קל לנו לקבל שינויים, בין אם הם כאלו שנכפו עלינו, ובין אם יזמנו אותם מתוך רצון מלא ומשאלות לב. אני מרגישה את זה לפעמים גם אצל הלקוחות שלי. הם רוצים את השינוי. כל כך רוצים את השינוי הזה, שלקח להם שנים להגיע להחלטה ולעשות את הצעד המתבקש. ואז הם פונים אליי, ואני מגיעה אליהם עם קונספט עיצובי ומגשימה את השיחות בינינו לכדי שפה עיצובית המתאימה לחלומותיהם ופורטת רצונות, משפטים ומלים לצבעים, טקסטורות, טקסטיל, טפטים, דקורציה...

פסח זו עונה טובה לשינויים. גם אני שיניתי לאחרונה את מראה הסלון שלי. מצבעים כהים (ירוקים ואדומים), שטיח קינג דיויד של כרמל, החלטתי ללכת לכיוונים בהירים יותר ועדיין לא לוותר על הכנסת צבעים וטקסטורות. ביקשתי להכניס קצת אור ושמחה הביתה. אז לכל אלו שתמיד שאלו אותי איך נראה הבית שלי, הנה מספר תמונות והסברים, הקלקלה כפולה על התמונות והן יפתחו לגדולות יותר. מבטיחה:תמיד חלמתי על ספה בהירה. כשילדיי היו קטנים יותר זה באמת היה בגדר חלום...עכשיו כשהם גדלו יכולתי לממש את החלום הישן שלי. כתום הוא צבע של שמחת חיים, התלהבות, צבע שבעיני הוא "מכניס אורחים" וגם אחד הצבעים שאני אישית מאוד אוהבת (ושוב, לא תמיד יכולה ללבוש...). מאחר ובסלון שלי ישנם מספר רהיטי עץ שאני לא מוכנה לוותר עליהם, בחירה בשטיח חבלים נתן להם מסגרת תוחמת ובמה בהירה ונאותה...שני חלונות ישנים מעץ, שנמצאו זרוקים באמצע הרחוב בתל אביב לפני כמה וכמה וכמה שנים טובות, אומצו על ידי. יש לי חיבה לחלונות ותריסים מעץ. מודה. הם נצבעו מחדש והפכו לשתי מראות בכניסה למסדרון החדרים, צופים על הסלון:

ה"בייב" החדש שהצטרף גם הוא לסלון הוא מזנון מעץ אלון אמריקאי, שעבר תחת ידיה של אביבה מ"סטודיו בבושקה". זו הייתה התאהבות ממבט ראשון וסירבתי להיפרד ממנו. שראיתי אותו לראשונה בביקור מקצועי שערכתי עם לקוחה שלי אצל אביבה בסטודיו, וידעתי שלא אוכל להשאיר אותו שם. פשוט ידעתי:

את גוף התאורה שבפינת האוכל רכשתי מעיזבון לפני כשלוש שנים או יותר. שוב, התאהבות של הרגע. הוא שכן בארגז בחצר, מוגן מרוחות ומגשם, למעלה משלוש שנים בידיעה ברורה שלי שיום אחד הוא יזכה לגאולה הנכונה ולכבוד המגיע לו. יוסי מנורות קמחי משוק הפשפשים, קיבל אותו לידיו במצב מפורק לחלוטין. בנאמנות ובאהבה רבה של איש מקצוע המחובר כל כך לעשייה שלו, חיבר יוסי מחדש את השנדליר, קריסטל לקריסטל, והחזיר לי אותו במצבו הנוכחי. כל שנותר לי היה רק לתלות אותו וליהנות ממנו.
ואם כבר מדברים על יוסי, אז עוד גוף תאורה פגש אותו לטיפול-עשרת-אלפים מעשה ידיו:

והכניסה לבית (ושימו לב מי מציצים מהצד... זוכרים את חלונות העץ?):אז זהו זה. זה הבית שלי. כך הוא נראה. ואלו שמות אנשי המקצוע שמלווים אותי בעשייה שלי לאורך כל הדרך, ושעזרו לי הפעם להגשים את החלום שלי:
הספה ושתי הכורסאות: נרכשו בהזמנה מיוחדת בגל גלריה, רחוב הרצל 61 תל אביב, אצל ניסים סחייק שישב אתי לבחור את הבדים ושאף פעם לא "מתעלף" כשאני באה אליו עם בקשות מיוחדות ושפשוט כיף לי לעבוד אתו.
המזנון החתיך (האמריקאי) ומדפי המגירות - עברו תחת ידיה ה-מדהימות של אביבה, מסטודיו בבושקה (דאבל קליק ותכנסו לשטוף את העיניים בדף העסקי שלה בפייסבוק) תענוג צרוף לעבוד אתה, היא תמיד עפה איתי הכי גבוה שאפשר כשמדובר בבחירות של צבעים ורעיונות.
השנדליר (יש לי שנדליר!!!) וגוף התאורה התלת רגלי/ פנס תאורה - יוסי מנורות קמחי  (נו... דאבל קליק). המקום של יוסי בשבילי הוא כמו המערה של עלי באבא... עושר של צבעים, דגמים ואיש מקצוע שאוהב את מה שהוא עושה, וזה ניכר בכל מעשי ידיו.
השטיח - שטיחי איתמר.

פסח זו עונה של שינויים. של פריחה. של התחדשות. של צמיחה והתפתחות. זו אפשרות נהדרת לשנות דברים ולצאת לדרך חדשה. אני אשמח ללוות אתכם בדרך שלכם לשינוי מראה הבית, לעצב ולהלביש את הבית שלכם מחדש, לפי החלום שלכם, וליצור עבורכם אווירה חדשה. הנה, גם אני עברתי את זה לאחרונה. ואני מרגישה ויודעת שהשינוי הזה בא רק לטובה ושזו יריית הפתיחה שלי לקראת דרך חדשה ועצמאית של צמיחה, התפתחות, והתחדשות.

אז איך נראה הבית שלכם? אתם מוזמנים לשלוח תמונות למייל שלי: meravp.design@gmail.com עם תמונה אחת או שתיים של הפינה האהובה עליכם בבית וכמה מלים. מבטיחה להעלות לכאן לבלוג שלי.

ואת השיר הזה  (תקליקו. יהיה נעים) אני מקדישה לכל מי שעומד בפני שינוי.
שינוי הוא ברכה. הוא יציאה לדרך חדשה. תנסו. מקסימום תצליחו!
חג חירות שמח.
שלכם,
מירב

4 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

אהבתי אהבתי אהבתי ....איך אפשר שלא? ! משב רוח רענן ולא דומה לשל אף אחת..רחלה

עירית אמר/ה...

כתבת מקסים ויכולה להעיד שהבית אפילו יותר יפה מהתמונות
שלך,
עירית

מירב פרלמן אמר/ה...

תודה רחל ותודה עירית...
אתן מוזמנות לקפה ועוגיות פסח! חג שמח

ליאורה אמר/ה...

מירבי, הבית נראה עשר ומרגיש לי שגם את על הגל :-)... תמשיכי ככה.
חג שמח, אוהבת ותומכת,
ליאורה